Ieskats kriptovalūtu ekonomikā

Ieskats kriptovalūtu ekonomikā

Lasi mūsu rakstus blogā un uzzini - kur un kā glabājas kriptovalūta, kāda ir kriptovalūtas drošība, kāda ir kriptovalūtas popularitāte un tās nākotnes potenciāls.

Kur un kā glabājas kriptovalūta

Tā kā kriptovalūta ir digitālā nauda, tā pastāv informācijas veidā datoros, planšetdatoros, telefonos un specializētos kriptovalūtu makos.

 

Kriptovalūtas drošība

No drošības viedokļa, lai iejauktos tādā decentralizētā datoru tīklā, ir vienlaikus jāuzlauž vismaz 51 % datoru dažādās pasaules vietās. Tādējādi  tehniski kriptovalūta ir tūkstošiem reižu drošāka par digitālo naudu, kas atrodas tradicionālo banku kontos. Par tīkla uzturētāju var kļūt ikviens, kam ir dators un pieejams internets. Šādus uzturētājus sauc par maineriem. Mainers ir tas, kurš apstrādā darījumus tīklā.

 

Kas  izmanto kriptovalūtu, un kāpēc tās popularitāte pieaug

Kriptovalūta ir ieguvusi popularitāti to personu vidū, kuras nevēlas, lai tās kontrolētu centralizētas iestādes un uzraugi, piemēram, centrālās bankas un valdības. Šī iemesla dēļ kriptovalūta ir populāra tādās valstīs kā Ķīna, Venecuēla, Argentīna, Zimbabve.Kriptovalūtas regulāri izmanto tie, kam ir jāveic maksājumi no Eiropas un Amerikas uz jaunattīstības reģioniem, piemēram, Āfrikas valstīm, Indiju un Filipīnām, jo parastie banku pārskaitījumi ir dārgi un aizņem vairākas dienas. Turpretī pārskaitījumi kriptovalūtās tiek apstrādāti, sākot no nepilnas sekundes līdz dažām stundām ļoti retos gadījumos, un ir daudz lētāki. Jāņem vērā, ka lielākajai daļai šo reģionu iedzīvotāju nav pieejami banku pakalpojumi, bet vairākums lieto jaunākās paaudzes telefonus ar interneta pieslēgumu. Ir konstatēts, ka kopējais pasaules iedzīvotāju skaits, kam nav pieejami banku pakalpojumi, ir divi miljardi. Kriptovalūtas ir vienīgais veids, kā viņi var saņemt naudas pārskaitījumus no tuviniekiem, kas ir viesstrādnieki Rietumu valstīs.

Kriptovalūtas izmanto un testē arī bankas, kuras nevēlas zaudēt savas pozīcijas digitālās revolūcijas dēļ — sīkāk par to NASDAQ fondu biržas publicētajā  rakstā.

 

Maksājumus kriptovalūtā pieņem valsts iestādes, piemēram, Cūgas kantona pašvaldība Šveicē pieņem maksājumus Bitcoin kriptonaudā. Arī Šveices valsts dzelzceļa uzņēmums biļešu iegādes aparātos ir ieviesis iespēju nopirkt kriptovalūtu — par to ziņo aģentūra Reuters savā mājaslapā šeit

 

Šveices Cūgas kantona pašvaldība īpaši atbalsta kriptoindustriju un kriptoekonomiku. Šī vieta ir nosaukta par Kriptoieleju (Crypto Valley), un tā ir mājvieta vairākiem nozīmīgiem kriptovalūtu nozares uzņēmumiem — informācija šajā rakstā.

 

Izmantojot speciālu platformu purse.io, ir iespējams Bitcoin kriptovalūtā veikt norēķinus par precēm vienā no lielākajiem interneta veikaliem pasaulē Amazon.com, par to saņemot līdz pat 50 % atlaidi. Sešos tūkstošos mazumtirdzniecības veikalu Kanādā var iegādāties Bitcoin kriptonaudu — par to šeit.

 

Pasaules lielākais finanšu konsultāciju uzņēmums „Deloitte” ir uzstādījis kriptonaudas Bitcoin iegādes/pārdošanas aparātu savā birojā Kanādā — saite uz rakstu šeit.

 

Jau tagad privātpersonas un uzņēmumi visā pasaulē veic norēķinus un pieņem maksājumus kriptovalūtās, un iepriekš minētie ir tikai daži piemēri.

Un, protams, īpaši jāatzīmē, ka kriptovalūtas tiek izmantotas par investīciju instrumentu. Kriptoekonomika ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm, to saprot arī investori no visas pasaules, tāpēc steidz izmantot iespēju, kas rodas reizi 30 gados. Jāpiebilst, ka līdz ar augsto izaugsmes potenciālu investīcijas kriptovalūtās ir riskants investīciju instruments, tāpēc pirms investēšanas kriptovalūtās, lūdzu, izpētiet, kur Jūs investējat savus līdzekļus. Meklējiet, lasiet, analizējiet informāciju, konsultējieties ar speciālistiem, apmeklējiet seminārus un kursus, jo veltītais laiks un investīcijas iepriekš nosauktajās darbībās atmaksāsies ar uzviju.

 

Kriptovalūtas potenciāls

Sapratnes trūkuma dēļ kriptovalūtas sabiedrībā tiek uztverts kā kaut kas negatīvs un bīstams. Tomēr daudzi ir izpratuši, kāds potenciāls ir kriptovalūtai. Kriptovalūtas ir aktīvs, kas pielīdzināms zeltam, sudrabam, uzņēmumu akcijām, eiro, dolāram un citiem investīciju instrumentiem. Atšķirība ir tāda, ka izaugsmes potenciāls kriptovalūtām ir daudzkārt lielāks par ierastajiem aktīviem. Pirms investēt kādā kriptovalūtā, veiciet izpēti un analīzi. Meklējiet informāciju internetā, lasiet Jūs interesējošās kriptovalūtas izstrādātāju paziņojumus un izvērtējiet pirms investīciju veikšanas. Kur un kā glabāt? Kurām kriptovalūtām ir izaugsmes potenciāls? Uz šiem jautājumiem saņemsiet atbildi CryptoLab.lv piedāvātajos mācību semināros.

shape

 Vai vēlaties iegūt informāciju, kas palīdzēs
Jums palielināt aktīvus?

Piesakieties mācībām par investīcijām kriptovalūtās!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

twenty + twenty =